Uchwyty kasetowe

Minimalizm to w ostatnich czasach nie tylko moda, ale i konieczność. Producenci dostosowują swoje towary do wymogów rynku, zmniejszając i miniaturyzując oferowane produkty przy zachowaniu odpowiedniej jakości. Dotyczy to także uchwytów przemysłowych, które służą do przenoszenia i przesuwania różnych elementów takich jak pokrywy, drzwi oraz całe urządzenia. Elementy te muszą być mocne, wytrzymałe i funkcjonalne. Aby spełnić powyższe wymogi, wynalezione zostały uchwyty kasetowe. Ich innowacyjność polega na tym, że montowane są wewnątrz zabudowy. To pozwala wykorzystać przestrzeń wewnątrz niej i zaoszczędzić na przestrzeni zewnętrznej.

uchwyty kasetowe

Od lewej: uchwyt EPR-PF, Uchwyt EPR-SH, Uchwyt EPR/F-SH

Uchwyty kasetowe serii EPR stosuje się do cienkościennych, przesuwanych, uchylanych bądź ściąganych elementów zabudów ze stali lub tworzywa sztucznego. Wykorzystuje się warianty posiadające mocowanie na zatrzask (uchwyty EPR-PF), wkręty (EPR-SH) oraz wkręty z płytką maskującą (EPR/F-SH).

Materiały z których się je wytwarza to:

  • technopolimer (PA) wzmacniany włóknem szklanym, kolor czarny,
  • technopolimer (PA) wzmacniany włóknem szklanym, kolor biały (RAL 9002), clean
  • technopolimer (PA) wzmacniany włóknem szklanym, samogasnący (certyfikat UL 94 V-0), kolor czarny.

Tą grupę uzupełniają uchwyty kasetowe serii ERB przeznaczone do montażu wszędzie tam, gdzie potrzebne jest operowanie uchwytami w dwóch kierunkach (np. drzwi przesuwne).

 

uchwyty kasetowe ERB

Uchwyty kasetowe ERB

Uchwyty wpuszczane PR-PF

Uchwyty wpuszczane dostępne są w pełnej gamie długości:

90 mm, 92 mm, 109 mm, 120 mm, 137 mm.

uchwyty wpuszczane